top of page

Zprávy

Zprávy od Lin --
NADIA & LIN
The Science Behind SACRED SOUND
(Review z časopisu www.yogamagazine.com)

VÝTISK 198 / SRPEN 2019

Stránky 56 - 61

"The Science Behind Mantra"

Zprávy od Lin --

PROJEKT LINNEXION - ALBUM „CHILLIN" (Review z časopisu www.jogadnes.cz/)

Cílem projektu Linnexion je propojení odlišných jazyků, kultur a tradicí. Debutové album je o starověkém mysticismu a moudrosti, ale i o současném, modernizovaném životě. Poslech těchto písniček a manter vás ráno naladí a dodá vám energii před nabitým pracovním dnem a večer vás zklidní a pomůže vám zapomenout na každodenní starosti. Důležité jsou pocit a nálada, kterou ve vás jednotlivé skladby vyvolají.

Lin hledala inspiraci na cestách mezi Prahou, Londýnem, Paříží, Amsterdamem, Bruselem a na výletech do Latinské Ameriky. Proto jsou skladby nazpívány jak v čestině, tak i v angličtině, španělštině a francouzštině a jsou kombinovány s původními mantrami v sanskrtu.

Album si můžete poslechnout na iTunes, Spotify, Supraphon on-line, Deezer pod názvem Linnexion.


jogadnes.cz 119
Hudební projekt Linnexion spojuje hudbu s jógou .
Poslechněte si rozhovor Stanislava Juríka s Lin: 28.12.2018 11:25
Vydání alba Chillin' - 1. Říjen 2018.
Album vydáno na značce Supraphonline - katalogové číslo: PH02087.
Review z prosincového čísla časopisu Rock&Pop
IMG-20180112-WA0000_edited_edited.jpg

  Linnexion

  Chillin   

  VLASTNÍ NÁKLAD   50:34 WORLD MUSIC, POP   

  MILAN SLEZÁK

Zajímavou nahrávkou, která vznikala mezi pracovními povinnostmi na cestách mezi Prahou a dalšími evropskými metropolemi, se pod hlavičkou projektu Linnexion prezentuje autorka a vokalistka Lin spolu s hudebníkem Alešem Zenklem a několika zajímavými hosty (za všechny třeba Fred Reiter z New York Ska-Jazz Ensemble). Album je to v jistém slova smyslu kosmopolitní, a to jak ve významu jazyků, v nichž se zpívá, tak i ve smyslu hudebních vlivů a přesahů. V neposlední řadě jde i o nahrávku posunutou do méně běžných sfér s ohledem na Lininy zkušenosti s jógou a otevřeností jednotlivých skladeb působení síly manter. Materiál v sobě spojuje vlivy mnoha zemí i kultur, ale rozhodně tím nikterak netrpí. Není totiž podstatné, zda se ozývá sanskrt, angličtina, španělština, francouzština nebo čeština. Podstatné je, jakou náladou a energií písně působí. World music? Zcela jistě, ale místy posunutá do popových vod nebo okořeněná jemnější elektronikou. Pro někoho může být kolekce hudbou relaxační, pro jiného do jisté míry očistnou nebo hudbou dodávající pozitivní energii a snad každý z těchto úhlů pohledu bude mít svou část pravdy. Se stylovým obalem z dílny Marie Ban, jenž s obsahem přijemně souzní, může posluchači dopřát aspoň na chvíli výlet do poklidných čarovných fantazijních krajin.

Email link to Supraphonline
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Pinterest Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Spotify Social Icon
bottom of page